top of page

🦞 Ženy - 6. ligové kolo 🦞

Špatná produktivita dovolila pouze 1 výhru.

Na poslední ligové kolo v tomto roce zajížděly rakovnické florbalistky do pražské haly VŠE na Třebešín, kde je čekaly soupeřky ze středu tabulky. Kádr doplnily uzdravené hráčky včetně gólmanky Třískové. Překvapením pro florbalistky byl příchod trenéra Marka Pospíšila, který si na možný čas odskočil od svých herních povinností, aby své svěřenkyně podpořil.

Panthers Praha C – FBC Rakovník 5:3 (3:0/2:1/0:2)

Rakovník vstoupil do utkání proti silným a zkušeným panterkám velmi aktivně. Byl více na balónku, ovšem v zakončení byl bezzubý. Pokusy Brabcové či střela Navrkalové skončily pouze na brankové konstrukci. Tvrdou lekci z produktivity ukázal soupeř, když si v závěru prvního a úvodem druhého dějství během 4 minut vypracoval čtyřbrankový náskok. Od poloviny utkání Rakovník přidal na aktivitě se snahou s výsledkem něco udělat. Na vstřelenou branku se nadřel mnohem více než jeho protivník a dokázal pouze snížit na dvoubrankový rozdíl.

Kovářová 2+1

Brabcová 1+1

Navrkalová 0+1

FBC Rakovník: Třísková – Navrkalová, Kasíková, Stuchlíková – Kovářová, Nezbedová, Brabcová, Kosová, Procházková, Jankovcová

FBC Rakovník – BUTCHIS 2:0 (1:0/0:0/1:0)

Ve druhém utkání se rakovnické florbalistky chtěly především vyvarovat hrubých chyb, po kterých v prvním zápase dostávaly laciné branky. Úvod se vyvedl, když ve 3. minutě Procházková otevřela skóre utkání. Poté se hra ale velmi vyrovnala, soupeřky se usadily na vlastní polovině a již v zárodku jakékoliv kombinace mařily rakovnické snažení. Ve třetí části byl BUTCHIS lepším týmem a především napadáním dělal problémy s jakoukoliv rozehrávkou Rakovníka. V těchto perných chvílích opět předvedla skvělé zákroky Horáčková v brance. Výhru stvrdila opět Procházková, když potrestala chybu při hře bez brankáře.

Procházková 2+0

Jankovcová 0+1

FBC Rakovník: Horáčková – Navrkalová, Kasíková, Stuchlíková – Kovářová, Nezbedová, Brabcová, Kosová, Procházková, Jankovcová

Marek Pospíšil: „Bohužel mám z posledních dvou zápasů letošního roku rozporuplné pocity. První zápas se nevyvíjel dle představ. Hráčky byly hlavou úplně někde jinde, jen ne v zápase, z čehož pramenily zbytečné chyby, které soupeř trestal. Bohužel i přes třetí třetinu, kdy se nám povedlo přepnout do zápasového módu, došlo pouze snížení brankového rozdílu. Druhý zápas byl poměrně vyrovnanou partií, kdy se naštěstí po spolupráci dvou jmenovkyň povedlo vstřelit první gól. Bohužel ani tento zápas moc florbalové podívané nepřinesl, upocené vítězství 2:0 se podařilo stvrdit těsně před koncem do odkryté svatyně soupeře. Tyto dva zápasy nastavily jasné zrcadlo o aktuální formě, na které bude nutné do nového roku nějakým způsobem reagovat.“