top of page

🦞Starší žáci - 4. ligové kolo🦞


Ve čtvrtém kole jsme se staršími žáky zamířili na turnaj do Hořovic. Natěšeni na další zápasové hody jsme se sešli ve dvou lajnách podpořeni dvěma brankáři.


FBC RAKOVNÍK x FbC Red Dragons Hořovice 3:3 (0:1,3:2)

Nechci začínat a asi bych ani nechtěl mluvit o rozhodčích, ale z výkonu mužů ve svítivě žlutých dresech mi bylo dnes velice smutno. Začalo to hned v začátku první části, kdy při sebevědomém průchodu středem hřiště byl osekáván ze všech stran náš obránce Honza Hrádis. I přes druhou, následně třetí sekeru se dostal do slibného zakončení, po jehož vypuštění se však rozhodčí ufoukl, a v době letu míčku za záda soupeřova obránce odpískal faul a míček tak vletěl do branky zcela zbytečně. Bohužel faul bez vyloučení, a tak jsme dostali šanci „jen“ zahrávat volný přímý úder. I přes další křivdy jsme byli dalším průběhu jasně lepším týmem. Hezky jsme si to shazovali na obránce a točili hru z jedné strany na druhou. Jediné co nám chybělo bylo přesné zakončení pěkných akcí. Soupeř neměl ze hry takřka nic, a přece se radoval oficiálně jako první. V 10. minutě po bezradném náhozu od hrazení míček proskákal až do naší branky a na tabuli tak naskočilo skore 0:1, které vydrželo až do první sirény. I v druhé části jsme pokračovali v tlaku do branky, bohužel jsme vždy ztroskotali na nepovedeném zakončení, nebo dobrém zákroku soupeřova brankáře. V 17. minutě přišel další z nešťastných zásahů rozhodčích, kdy po za mě čistém odebrání míčku rozhodčí pískli faul a vyloučili smolaře zápasu Honzu Hrádka. Ten se s výrokem rozhodčích rozhodně neztotožňoval a dal to bohužel velice jasně najevo. Následně dostal trest 2+10 minut a byl tak bohužel po zbytek zápasu mimo hru. Jelikož jsme do té doby hráli na dva útoky a tři beky, po ztrátě jednoho z obránců jsme museli stáhnout dozadu jedno z křídel a točit to jen pět hráčů vepředu. To chtělo timeout. Ofrkli jsme, řekli si co a jak a šli na to. Postavili jsme pěkný obranný čtverec a po pěkně odbráněné situaci vyvezl David Tuma míček na soupeřovu polovinu a připravil pěknou gólovou přihrávku pro Kubu Hrádise, který zakončil tuto akci vytouženou brankou. Srovnáno 1:1 a pokračuje přesilovka soupeře. Další minutu trvající obležení bohužel soupeř využil a potrestal tak naše vyloučení brankou na 1:2. Avšak naši hráči nesložili zbraně a dál urputně bojovali a hned po vyhraném buly vyvezla Eliška Bornová míček na polovinu hřiště, přihrála Davidovi Tumovi, který tentokrát ze střední vzdálenosti prostřelil brankáře draků a znovu tak srovnal stav na 2:2. Když pak o minutu a půl později naše levá křídelnice Lucka Holečková zaúřadovala v soupeřově brankovišti a dorazila skákající míček do branky byli jsme v euforii. Poslední čtyři minuty byli těžké, soupeř hnán domácím kotlem s bubnem začal pěkně zlobit a nám v rozházené sestavě hledat skuliny. Bohužel 39 vteřin před závěrečným klaksonem jsme neubránili jednu z Hořovických akcí a inkasovali tak na konečných 3:3.


David Tuma 1+1

Lucka Holečková 1+0

Jakub Hrádek 1+0

Eliška Bornová 0+1
PANTHERS PRAHA RED x FBC RAKOVNÍK 2:3 (2:2,0:1)


Na druhý zápas dorazil i pravidelně dobře hrající Daniel „Milion“ Halíř, který předtím plnil závazky své fotbalové kariéry. Doplnil tak naši sestavu do dvou kompletních lajn. Bohužel vstup do zápasu jsme lehce prospali a každá z lajn inkasovala hned v prvním střídání branku. Po minutě a 21 vteřinách jsme měli tedy handicap dvou branek. Od této chvíle jsme se konečně dostali opět do hry a hrálo se střídavě na obou stranách. V páté minutě zaúřadoval Milion a po pěkné přihrávce, pro tento zápas kapitána, Davida Tumy snížil na 2:1. To nás nakoplo ještě víc a opět se začala projevovat naše kvalita v tvorbě hry. Když v sedmé minutě nezbylo panterům než dobře rozjetou akci zastavit faulem, šli jsme do přesilovky, kterou po pěkné kombinaci s Kubou Hrádkem využil opět Dan Halíř a srovnal tak stav utkání. V druhé části jsme už Pantery k ničemu nepustili a po jedné nevyužité přesilovce urval plný počet bodů pro náš tým v závěru utkání kapitán David Tuma gólovou trefou na konečných 2:3.


Dan Halíř 2+0

David Tuma 1+1

Jakub Hrádek 0+1


FBC RAKOVNÍK x SUMMERCAMPS TATRAN STŘEŠOVICE 3:8 (1:1,2:7)


V závěrečném utkání o první místo turnaje jsme poměřili síly s jedním z týmů střešovického Tatranu. Ačkoliv skóre vypadá jednoznačně, hra rozhodně nebyla tak jednoznačná. Troufnu si tvrdit že jsme byli minimálně do 18. minuty lepším týmem. Bohužel nás opět provázela „smůla“ v zakončení a tak ani po několika samostatných únicích jsme nebyli schopni brankově odskočit soupeři a dohrát utkání v klidu pod naší režií. V závěru utkání jsme nepokryli střed hřiště odkud nám soupeř výběhy vstřelil několik branek a bylo po nadějích.


David Tuma 1+1

Dan Halíř 1+0

Jakub Hrádek 1+0


Hodnocení trenéra (MP):

Musím pochválit celý tým. Všichni makali a dali do toho srdíčko, to se mi líbilo. Bohužel jsme nevyužili hromadu šancí a to nás stálo vítězství v turnaji.


Sestava

B: Jakub Lauryn, Dan Geleti

O: Eliška Sailerová, Jan Hrádek, Radim Dobrý, Eliška Bornová

Ú: Natálka Brotánková, Lucka Holečková, David Tuma ©, Dan Halíř, Kuba Hrádek, Tomáš Fouček

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

🦞Dorost - 11. ligové kolo🦞

Žalostná koncovka dorostu V sobotu 23.3.2024 se tým dorostu vydal na jedenácté ligové kolo do pražské haly v Kobylisích. Na rakovnické dorostence čekal lídr soutěže Tatran Střešovice a poslední tým ta

Comments


bottom of page