top of page

Sezóna našich nejmenších florbalistů očima trenérek


Jako další kategorie, na kterou se zaměříme, je naše přípravka. První florbalové kroky našich hráčů korigovalo dívčí trio, tvořené Natálkou Procházkovou, Denčou Holanovou a Marťou Navrkalovou. Dvě první zmiňované nám zhodnotily sezónu z jejich pohledu.


foto: Denča se svým týmem při pokřiku před zápasem.Jako první nám povypráví o sezóně trenérka přípravky A, Natálka Procházková.


Pamatuji si na první trénink svých malých svěřenců. Byla to hodina a čtvrt plná zmatku, ale zároveň radosti a smíchu. Jelikož půlka dětí už sezónu předtím florbal hrála, tak věděla, co znamená například nahrát si nebo vystřídat hráče. Ovšem stále tam byly spíše nedostatky, a proto jsme se na ně společně s Marťou zaměřily.

Naše tréninky byly hlavně o tom, aby to děti bavilo, co si budeme, to je přeci to nejdůležitější. Proto jsme se kolikrát s Marťou samy ptaly, co by si děti na daném tréninku chtěly mimo florbal zahrát. Tréninky byly formou hry, ale samozřejmě jsme procvičovali florbalové základy.

Zápasy bych zhodnotila velice pozitivně. Na dětech bylo vidět, že se snaží a chtějí vyhrát za každou cenu. Troufám si říct, že jsme si vždy zápasový den všichni užili, co jen to šlo. Občas byly dny, kdy nás na zápas jelo málo a na dětech bylo vidět zklamání a únava, ovšem byli to dříči a já je moc chválím za to, že to nikdy nevzdali.

Nakonec bych asi řekla, že se z nás vyklubala skvělá parta a mrzí mě, že sezóna kvůli nynější situaci skončila takhle předčasně. Vzpomínám na všechny ty hezké chvilky a těším se na novou sezónu.foto: Natálka se raduje se svým týmem ze vstřeleného gólu.


Jako druhá zhodnotila sezónu trenérka přípravky B, Denča Holanová.

Z uplynulé sezony mám velmi dobrý pocit. Na začátku přede mnou stáli naprostí nováčci, kteří nevěděli, co mají očekávat. Nevěděli kdo je rozhodčí, jak probíhá zápas. Neuměli si představit, co všechno je na hřišti čeká. Za sezónu se ale mnohému naučili. A jejich pokrok byl rozhodně viditelný.

Naučili se odolávat tlaku, který s sebou přináší zápasy, sledovat pokyny rozhodčího. Odnesli si ale i mnohé ze hry. Pochopili, že nelze pouze dávat góly ale je potřeba spoustu jiné práce, ať už se jedná o bránění nebo celkovou spolupráci. Především se z nich stala skvělá parta a já jako trenérka jsem se na každý zápas těšila. Na jejich energii, radost ze hry a celkovou náladu, která byla vždy skvělá.

Bohužel stávající situace nám sezónu předčasně ukončila a to ze dne na den. Osobně mě nemrzí ani tak neodehrané zápasy, jako velká pauza, která nastala. Ale pevně doufám, že se zase sejdeme ve velkém počtu.

Proto netruchlete děti, vezměte si florbalku do ruky i doma a v září to zase rozjedeme v hale!

Na závěr bych ráda poděkovala dětem, ostatním trenérům z klubu a rodičům, kteří nám byli vždy oporou.

Díky všem, bez vás by sezona nemohla být taková, jaká byla.foto: Marťa radí svým svěřencům v zápasové přestávce.

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

🦞Dorost - 11. ligové kolo🦞

Žalostná koncovka dorostu V sobotu 23.3.2024 se tým dorostu vydal na jedenácté ligové kolo do pražské haly v Kobylisích. Na rakovnické dorostence čekal lídr soutěže Tatran Střešovice a poslední tým ta

Comments


bottom of page