top of page

Muži B se v průběhu sezóny zvedali

Hodnocení rezervního týmu mužů se ujal zkušený matador Martin Fencl. Minulý rok to s B týmem nevypadalo vůbec dobře, jelikož po postupu do vyšší soutěže odešli někteří hráči a tým se tak potýkal s existenčními problémy.

Tento rok byl přece jen jiný a muži se dokázali stabilizovat. Martin Fencl je hrající trenér týmu, který dnes na jednom z turnajových dnů oslavil již své 50.narozeniny.Cílem týmu B je poskytnout nadějným juniorům, jejichž úroveň ještě nedosahuje potřeb A týmu, prostor pro trénink a herní zkušenost v mužském florbalu. Zároveň také herní vyžití pro starší hráče a možnost zabudovat nově příchozí do klubu. Věkový rozptyl v kádru je díky těmto faktům velmi rozmanitý.

Tým minulý rok sestoupil zpět do třídy a měl se tak pokusit o návrat do soutěže.

Pro tuto sezónu došlo k kompletnímu oddělení tréninků od áčka mužů, naopak pondělní tréninky v hale na Stochově byly sdíleny s B mužstvem Blue Horses, hrajícím stejnou úroveň regionální soutěže.

Myslím, že postupem času se to ukázalo jako dobré rozhodnutí a prospělo to růstu výkonnosti týmu. Nedílnou součástí týmu i pro zápasy pak byla rovněž velká část juniorky.

Před sezónou došlo i k volbě nového kapitána týmu, tím se stal Jan Tomiška a velmi mi tak ulehčil roli hrajícího trenéra a vedoucího mužstva.
V sezóně jsme se rozjížděli pomalu a úvodní dvojzápas se nám vůbec nevydařil.

Již od druhého kola se však karta začala obracet. Tým byl posílen na klíčové pozici prvního centra Lukášem Brotánkem, který si skvělě porozuměl s juniory Ježkem a Jirouškem. Spolu s návratem Tomáše Erby to znamenalo, že ve většině utkání jsme mohli hrát na dva produktivní útoky, kdy se ve druhém útoku bodově prosazovali Trochta s dalším juniorem Nechutným.

Slabinou byla v některých zápasech obranná hra.

Od třetího kola jsme až do konce neúplné soutěže předváděli poměrně pěkné výkony a pravidelně sbírali i body. Nakonec jsme skončili s vyrovnanou bilancí výher i proher na pěkném pátém místě z jedenácti účastníků a s kladným rozdílem vstřelených a obdržených gólů, což je nejlepší výsledek B týmu v historii.

Zajímavostí je, že ač v zápasech B týmu většinou padá dost gólů na obou stranách, sousedy v tabulce Florbal Riders jsme dvakrát porazili s nulou (5:0 a 7:0), v obou zápasech chytal junior Zdenda Strnad.

Závěrem chci poděkovat zejména Honzovi Tomiškovi a Lukáši Brotánkovi, kteří mi pomohli držet tým pohromadě a přispěli cennými radami při koučingu týmu.

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page