top of page

🦞Muži A - 6. ligové kolo🦞

Srdnatý výkon Rakovníka přinesl jednu výhru


Do dalšího ligového kola se vydal Rakovník bez klíčových hráčů Kochánka a Vícha, kdy první jmenovaný kvůli operaci křížového vazu pravděpodobně do této sezóny již nezasáhne.

Do sestavy byl naopak již podruhé zařazen junior Somol, který se zařadil do lajny ke Koláčkovi a Fišerovi, kteří mají naopak zkušeností na rozdávání.


FBC Slavia Praha - FBC Rakovník 3:9 (1:4,1:3,1:2)


První zápas nastoupil Rakovník proti Slavii. Po prvotních lehce nervózních minutách se ukázalo, kdo bude v zápase dominovat. Především ve druhé části první třetiny se rakovničtí dostali do komfortního vedení a následně tento rozdíl udržoval po zbytek zápasu. Ze strany Rakovníka bylo nesčetně neproměněných šancí a dvě zbytečná vyloučení, avšak kromě těchto dvou černých kaněk se jednalo o dobře zvládnutý zápas. Premiérové góly za A tým zaznamenal mladík Štěpán Somol, kdy především jeho druhý zásah rozhodně nepůsobil jako od novice v týmu. Díky němu nebude mít uklízečka v pravém rohu branky žádnou práci, tam je vymeteno.


Lukáš Pyskatý 4 (4+0)

Tadeáš Kyncl 3 (0+3)

Štěpán Malý 3 (2+1)

Petr Čech 3 (1+2)

Štěpán Somol 2 (2+0)

Ondřej Fišer 1 (0+1)

Tomáš Kříček 1 (0+1)


FBC Rakovník - Florbal Kladno 4:7 (0:2, 1:3, 3:2)


Ve druhém zápase se Rakovník opět utkal proti favoritovi ligy. Soupeřem mu byl kvalitní celek z Florbal Kladno, který víceméně nemá slabinu a skládá se z bývalých juniorských reprezentantů a hráčů z prvoligového Kladna.

FBC v minulém střetnutí i přes dobrý výkon prohrál 3:7 a pro toto utkání, i vzhledem k absencím, zvolil výrazně defenzivnější taktiku. Přestože hrát takzvaný “beton” je proti rakovnické filozofii, zdálo se to být poměrně účinné. Soupeř však trestal všechny individuální chyby a jednoduché ztráty, díky čemuž si postupně upevňoval vedení.

Druhá polovina zápasu znamenala mírnou ztrátu koncentrace a důslednosti ze strany Kladna, naopak Rakovník víc a víc hrozil z rychlých protiútoků. Na konci zápasu přece jen nastalo mírné drama, když domácí nevyužili přesilovku za nepříznivého stavu 4:6. Bohužel Kladno ukázalo svou sílu a odvrátilo hrozbu ztráty bodů.


Tomáš Kříček 2 (1+1)

Lukáš Pyskatý 2 (0+2)

Jakub Koláček 1 (1+0)

Petr Čech 1 (1+0)

Tadeáš Kyncl 1 (1+0)


Sestava: Pikeš/Vyskočil - Kříček, Čech, Humr - Koláček, Fišer, Pyskatý, Somol, Kyncl, Malý


Komentář:

První zápas byl dobře zvládnutý, zápas jsme měli pouze ve svých rukou. Naopak druhý zápas byl pro nás velkou zkouškou, i přes spoustu chyb si z něj bereme to pozitivní, jelikož jsme dokázali změnit způsob bránění, které bychom si měli přenést i do dalších zápasů.Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

🦞Dorost - 11. ligové kolo🦞

Žalostná koncovka dorostu V sobotu 23.3.2024 se tým dorostu vydal na jedenácté ligové kolo do pražské haly v Kobylisích. Na rakovnické dorostence čekal lídr soutěže Tatran Střešovice a poslední tým ta

Comentarios


bottom of page