top of page

🦞Muži A - 3.ligové kolo🦞

Z vyrovnaných bitev bez bodu


Do dalšího ligového kola se vydal Rakovník bez svých mladých opor, tudíž jádro týmu bylo doplněno alespoň Somolem z rezervního týmu, pro kterého to bylo premiéra za mužský A tým. Úzká soupiska se tak ukazuje od začátku sezóny jako hlavní problém pro rakovnické florbalisty, když v některých zápasech chybí fyzická nadstavba.


SK Kladno Raisins - FBC Rakovník 5:4 (2:0, 0:1, 3:3)

První zápas vyzval Rakovník již tradičního soupeře z Kladna, jenž se skládá především ze zkušených mužů, kteří mají svoji historii ve vyšších soutěžích či v hokeji. Především díky fyzickým dispozicím, je tento soupeř pro Rakovník vždy velkým oříškem, což se potvrzovalo i tento zápas. Raisins se dostali brzy do vedení a až v polovině zápasu začali tempo hry diktovat rakovničtí. Výborně chytající brankář Raisins dovolil inkasovat první branku až téměř po dvou třetinách. Rakovníku se podařilo rovnou otočit díky sílícímu tlaku, ovšem po vydřeném vedení, přišly tři laciné branky pro soupeře a obrat děje v opětovnou nepřízeň.

Závěrečný nápor znamenal pouhé snížení, nicméně z tohoto střetnutí hráči odchází bez bodu.


Jakub Koláček 3 (2+1)

Lukáš Pyskatý 2 (2+0)

Jakub Kochánek 2 (0+2)

Petr Čech 1 (0+1)FBC Rakovník - IBK Svatý Hole Kladno 4:5 (1:1, 1:1, 2:3)

Ve druhém zápase vyzval Rakovník typologicky obdobného soupeře z Kladna, který volil podobnou taktiku, jako soupeř z předešlého klání.

Rakovník se prokousával soupeřovou obranou, držel míček a byl ve středu pole velmi aktivní. Chybělo to zásadní, což byla kvalita v předfinální a finální fázi. Po vydřené brance vždy následovalo velmi laciné inkasování, což hráčům bralo vítr z plachet. FBC mělo čtyři přesilové hry, ze kterých trestuhodně nedokázalo vytěžit absolutně nic. Přestože soupeř vždy dotahoval, tak na konci zápasu přišlo vyrovnání a pár vteřin před koncem dokonce smolně obdržená branka, znamenající další prohru.


Jakub Koláček 2 (2+1)

Lukáš Pyskatý 2 (2+0)

Ondřej Fišer 1 (0+1)

Václav Vích 1 (0+1)


Sestava: Pikeš/Vyskočil - Vích, Kochánek, Čech - Koláček, Fišer, Pyskatý, Somol


Lukáš Pyskatý: “Po tomto nepodařeném kole je potřeba, aby si všichni hráči z A, ale i B týmu vzali kalendář do ruky a zapsali si tam ligové dny. Máme 10 kol, což je 10 dní v roce a někteří dotyční ani po třech kolech neodehráli jediný zápas. Zápasy nám ukázaly slabiny v přechodu do uzavřené obrany soupeřů. Nicméně chyby dělali a pod své možnosti hráli všichni zúčastnění.”
Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

🦞Dorost - 11. ligové kolo🦞

Žalostná koncovka dorostu V sobotu 23.3.2024 se tým dorostu vydal na jedenácté ligové kolo do pražské haly v Kobylisích. Na rakovnické dorostence čekal lídr soutěže Tatran Střešovice a poslední tým ta

Comments


bottom of page