Rakovník vybojoval první body
První říjnovou neděli vyrazili rakovničtí florbalisti do Kladna k 2. ligovému kolu, kde měli vyzvat rezervy domácích Kanonýrů a Chodova, jejich hlavní týmy jsou účastníci extraligové soutěže. Rakovník v den zápasu přišel o Brodníčka a Kříčka z důvodu nemoci, což znamenalo tříčlennou obranu v podobě Staněk, Vích a Čech. Do útoku vedle zkušené a sehrané dvojice Koláček-Fišer, přibyl v kontextu lajny mladík Spielberger, který si odbyl svoji premiéru. Druhá lajna zůstala ve složení z minulého kola - Pyskatý, Plandor, Liprt. Změny proběhly i mezi brankáři, kde vedle stálice Pikeše, dostal příležitost mladý a nadějný brankář Masák.
Kanonýři Kladno B - FBC Rakovník 8:7 (3:2/4:1/1:4)
První zápas začal pro Rakovník velice špatně. Hráči nechytili tempo zápasu, vznikaly velké hrubky spojené s nedůrazem a zároveň chyby pramenící z určité nesehranosti a diskomunikace. Kladno nekompromisně trestalo zaváhání a zároveň těžilo i z určitých pološancí, ve kterých hrálo obrovskou roli štěstí soupeře. Především druhá lajna se po většinu zápasu hledala. Když se v polovině zápasu dostalo skóre na hrůzostrašných 7:2, Rakovník přeci jen na nepříznivý vývoj zareagoval. Hráči začali hrát účelně, zodpovědně bránili a zlepšili přesun do útoku. Kladno hrálo poslední třetinu zápasu druhé housle a Rakovník se přiblížil na rozdíl jediné branky. V posledních vteřinách dokonce na kladenské brance cinklo břevno, nicméně na bodový zisk Rakovníku už vypršel čas.
Kanadské bodování:
Jakub Koláček 4 (3+1)
Richard Plandor 1 (2+0)
Ondřej Fišer 2 (2+0)
Martin Spielberger 2 (0+2)
Jakub Staněk 1 (0+1)
FBC Rakovník – FAT PIPE FLORBAL CHODOV C 5:4 (2:0/0:4/3:0)
Do druhého zápasu se hráči Rakovníka chtěli odrazit od konce toho předešlého. Drobné změny rozestavení ve druhé lajně a mnohem zodpovědnější přístup po ztrátě míčku přinesly své ovoce a dvoubrankové vedení. Druhá třetina ovšem patřila Chodovu. Soupeř využil kupících se chyb a zápas během dvanácti minut otočil ve svůj prospěch na 2:4. Avšak, jestli něco tohle kolo vystihovalo Rakovnický tým, tak je to právě sebereflexe a poučení se z chyb. Rakovník zbraně nesložil a zabojoval. Naopak skvělou třetí třetinou si vzal své vedení zpět a jednobrankový náskok si pohlídal téměř osm minut až do závěrečného hvizdu. Zvládnutý konec druhého duelu znamená první a zaslouženou výhru v sezóně.
Kanadské bodování:
Lukáš Pyskatý 3 (2+1)
Ondřej Fišer 2 (0+2)
Jakub Staněk 1 (1+0)
Jakub Koláček 1 (1+0)
Richard Plandor 1 (1+0)
Václav Vích 1(0+1)
Petr Čech 1 (0+1)
Slovo trenéra:
Půlku prvního zápasu jsme prospali a celkově do toho šli dost naivně. Navíc nám hrozně chybí důraz v soubojích a lepší reakce. Nicméně jsme si dokázali chyby pojmenovat, zareagovat na ně a nakonec chybělo málo. Ve druhém zápase šlo vidět poučení, a i přes slabší pasáž jsme ho zvládli. Myslím si, že jsme tuhle výhru potřebovali, jak pro sebevědomí do dalších klání, tak z pohledu tabulky. S trochou nadsázky a slovy klasika - je to malá výhra pro florbalový svět, ale velká výhra pro florbalový klub z Rakovníka.
Zároveň nutno zmínit výbornou premiéru pro Spielbergera a brankáře Masáka.
FBC Rakovník: Pikeš/Masák - Staněk, Vích, Čech - Koláček, Fišer, Spielberger, Pyskatý, Plandor, Liprt

Commentaires