top of page

🦞Muži A - 2. ligové kolo🦞

Rakovník poznal své slabiny


Další kolo odehráli hráči Rakovníka opět na Stochově, kde je nyní čekaly těžké zápasy proti rezervě Blue Horses, s nimiž v minulosti trénovali, a týmu Florbal Kladno, který je velkým favoritem soutěže.

Bohužel i přes nelehký los tohoto kola, byla rakovnická soupiska poznamenána absencemi hned několika hráčů, což mělo vliv na vývoj obou utkání.


FBC Rakovník - Blue Horses Stochov B 4:3pn (2:1, 0:0, 1:2)

Zápas pro Rakovník začal dobře. Přesto, že soupeř dokázal bleskově zareagovat na inkasovanou branku, přeci jen po první třetině byl příznivý stav na rakovnické straně.

Hráčům chyběla přesnost a dynamika ve hře s míčkem, neměli čím modré koně zaskočit a často končila akce jejich nevynucenou chybou či nepřesností. Tým Blue Horses působil o něco lépe, avšak zuby si vždy vylámal na muži tohoto zápasu, což byl brankář Pikeš, který držel příznivý stav.

Ve třetí třetině se skóre překlopilo na stranu soupeře, naštěstí Malý ve spolupráci s Víchem srovnali na konečných 3:3. O bonusovém bodu do tabulky tak rozhodly nájezdy, ve kterých rakovnický Pikeš potvrdil neprůstřelnost a za jeho záda nešel jediný ze tří nájezdů. Na druhé straně se za Rakovník prosadil prvním nájezdem Kochánek, na nějž nikdo další nenavázal, avšak tato jediní trefa stačila ke konečné výhře 4:3.


Kanadské bodováni:

Václav Vích - 2+0

Jakub Koláček - 1+0

Jakub Kochánek - 1+0

Štěpán Malý - 1+0

Petr Čech - 0+1Florbal Kladno - FBC Rakovník 7:3 (3:1, 4:2, 0:0)

Druhý zápas byl oproti prvnímu zcela odlišný. Rakovnický tým posílil Pyskatý, ovšem proti kvalitě, které museli hráči čelit, to nebylo dostatečné.

Tým z Kladna složený z hráčů, kteří hráli za prvoligové Kanonýry Kladno a po uplynutí juniorského věku tým opustili. Někteří ze soupisky měli dokonce zkušenosti s juniorskou reprezentací. Je tedy nutno říct, že je překvapující v této soutěži takto nadstandardní florbalisty.

Kladno hned od začátku dominovalo a Rakovník měl problém se mu vyrovnat především po technické stránce. Kladenský kombinace byla plynulá a přesná, hráči byli neustále v pohybu. V polovině zápasu to vypadalo na debakl, ovšem opět několikrát zazářil Pikeš. Rakovničtí dokázali snížit a partie se částečně vyrovnala.

Poslední třetinu Kladno kontrolovalo hru a oba týmy nechávaly vyniknout své brankáře. Divácky atraktivní zápas nakonec skončil prohrou Rakovníka, proti dominantnímu týmu, kterým jim ukázal jejich slabiny.


Kanadské bodování:

Václav Vích - 2+1

Lukáš Pyskatý - 0+2

Štěpán Malý - 1+0Soupiska:

Pikeš/Vyskočil - Kochánek, Čech, Humr - Koláček, Malý, Vích, Fišer, Pyskatý
Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

🦞Dorost - 11. ligové kolo🦞

Žalostná koncovka dorostu V sobotu 23.3.2024 se tým dorostu vydal na jedenácté ligové kolo do pražské haly v Kobylisích. Na rakovnické dorostence čekal lídr soutěže Tatran Střešovice a poslední tým ta

Comments


bottom of page