top of page

🦞Muži A - 1. ligové kolo 🦞

Úspěšný vstup Rakovníka do nové sezóny


První ligové kolo odehráli hráči Rakovníka ve svém domácím prostředí, a to v hale na Stochově. Pro tuto sezónu si hráči vytyčili ty nejvyšší cíle a do soupisky A týmu bylo zařazeno poměrně malé množství hráčů, s cílem mít na hřišti co největší kvalitu.


FBC Rakovník - FBC Slavia Praha B 9:4 (6:0, 0:2, 3:2)


První zápas nabídl souboj proti rezervě věhlasného týmu z Prahy, se kterým se Rakovník střetl vůbec poprvé, tudíž týmy nevěděly, co od sebe čekat.

Slavie nevstoupila do zápasu dobře a měla problém se adaptovat na rychlé tempo rakovnické kombinace. Po první třetině svítilo na tabuli lichotivé skóre 6:0 pro domácí a Slavia měla velké problém dostat se do hry.

Ve druhé třetině se zápas přece jen vyrovnal, jelikož Slavia konečně překonala skvěle chytajícího Pikeše. Naopak Rakovník možná i díky pohodlnému náskoku ztratil přesnost a efektivitu v zakončení.

Poslední třetina opět patřila domácím. I přes několik zbytečně obdržených branek, bylo na hřišti vidět, že hráči Rakovníka disponují větší kvalitou ve všech herních aspektech.


Kanadské bodování:

Jakub Koláček 5 (3+2)

Tadeáš Kyncl 4 (2+2)

Kryštof Svoboda 2 (1+1)

Štěpán Malý 2 (0+2)

Lukáš Pyskatý 1 (1+0)

Petr Čech 1 (1+0)

Václav Vích 1 (1+0)

Jakub Kochánek 1 (0+1)


FBC Berani Kladno - FBC Rakovník 3:7 (1:3, 2:2, 0:2)


Ve druhém zápase narazil Rakovník na nováčka soutěže z Kladna, který se v loňské sezóně utkával s B týmem, tudíž pro některé hráče nešlo o úplnou neznámou.

Jestli se něco domácím úvodní kolo dařilo, tak to byly vstupy do zápasů. Berani byli taktéž zaskočeni a hráči Rakovníka úspěšně překonávala obranu soupeře. I přes neproměněný nájezd vedli po první třetině 3:1.

Rakovník herně dominoval, nicméně ve finální fázi hráčům chyběla přesnost, naopak Kladenským v zakončení přálo štěstí.

Při skóre 2:4 z pohledu Kladna došlo k určitému nezvládnutí situace ze strany Pyskatého, který po tvrdém faulu na jeho osobu soupeři nesportovně kopl do hokejky. Výsledkem bylo vyloučení na 2 minuty a po nedávné úpravě pravidel také automaticky 10 minut osobního trestu. Pro Rakovník vzhledem k malému počtu i kvalitě potrestaného, byla ztráta velmi citelná. Berani dokázali gólově využít přesilovou hru. Díky skvělé práci Kyncla, který trápil obranu soupeře po celý zápas, Rakovník opět odskočil na rozdíl dvou branek a přežil dlouhý čas osobního trestu. Během třetí třetiny domácí skvěle kontrolovali hru, trpělivě kombinovali a přidali další dvě branky, naopak tým Kladna se již neprosadil.


Kanadské bodování:

Jakub Koláček 4 (2+2)

Lukáš Pyskatý 3 (2+1)

Tadeáš Kyncl 3 (2+1)

Štěpán Malý 2 (0+2)

Václav Vích 1 (1+0)

Jakub Kochánek 1 (0+1)


FBC Rakovník: Pikeš/Vyskočil – Vích, Čech, Kochánek – Koláček, Pyskatý, Kincl, Malý, Svoboda
Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page