top of page

🦞Mladší žáci B - 5. ligové kolo🦞

Další víkend, další výjezd borců z rezervy mladších žáků. Minulý vyhraný turnaj nám zajistil postup do vyššího výkonnostního koše, kde se náš tým utkal se soupeři s kvalitnějšími kádry. To naši partu rozhodně neodradilo a výsledné čtvrté místo tomu také napovídá. Toto kolo se samozřejmě neobešlo bez problémů, kdy gólman Kejla z důvodu nemoci nemohl strážit rakovnickou branku a nahradit ho tak musel Dominik Koutecký, stálice v rakovnickém útoku. Je nutné podotknout, že se Dominik s tímto nelehkým úkolem popasoval na výbornou, za což mu patří veliké díky. Turnaje se nakonec nezúčastnil kapitán týmu Zbyněk Slabý z důvodu náhle ranní nevolnosti. I přes to byla naše lavička nabitá jak nadějnými nováčky, tak stálicemi, to vše doplněné posilami z áčka zejména pak Samem Cabalem.

Florbal Pro Beroun – Zdice x FBC Rakovník B 5:5

Do prvního utkání jsme nastoupili otřesně. Beroun naši branku ze začátku hned dvakrát potrápil a potrestal tak rakovnickou nedůslednost v obraně, za což přišlo ze strany trenéra rázné pokárání. Ovšem Rakovník se dokázal ještě v první polovině ze svého zimního spánku probrat, a tak netrvalo dlouho, než Rakovník své dvoubrankové manko dorovnal. Zejména je třeba zmínit jméno nováčka Kopeckého, který svůj teprve druhý turnaj v sezóně okořenil třemi zásahy do soupeřovy branky. Dále se pak zápas nesl v podobném trendu, kdy Beroun o gól vedl a rázem Rakovník dorovnal. Remíza pro obě strany naprosto zasloužená.


FBC Rakovník B x Floorball Club FALCON blue 5:7

Naším druhým soupeřem byl tým Falcon, který je rakovnickým divákům z minulosti dobře znám. Falconi, kteří naše předešlé soupeře z Berouna porazili vysokým rozdílem 10:3, si pro nás nachystali tvrdý, avšak ne těžce rozlousknutelný oříšek. Rakovník nechtěl být na hřišti do počtu, což svému sokovi dali na vědomí hned v první polovině zápasu, kdy Falcony rázně prověřili mnoha zdařilými útočnými akcemi. Hra se rychle přelévala ze strany na stranu, na obě brány se snesla nezastavitelná palba střel, ovšem zejména náš brankář Koutecký zamkl bránu a soupeři se tak dlouhou dobu nemohli vůbec prosadit. Začátkem druhé poloviny, však přicházely hloupé chyby v naší obraně, které soupeř přetavil ve třígólový náskok. Tato studená sprcha namotivovala naše družstvo a poslední minuty se fanoušci hostí modlili v zázrak, který jim byl bohužel dopřán a zápas skončil za stavu 5:7.

FBC Rakovník B x TJ Sokol Dobříš – modří 6:10

Na posledním zápase se podepsala únava z dlouhého dne. Kluci a holky se vehementně snažili, avšak krátká pauza byla na nich znát. Hráči byli všude poslední, Dobříš je fyzicky a technicky převyšovala a frustrace se dala na hřišti krájet. Avšak naši borci se typicky po rakovnicku nehodlali vzdát a do posledních minut udržoval i plamen naděje, ale dobříšský vlak se jim zastavit nepodařilo. I tak jim patří velký respekt za to, že plnili jediný úkol zadaný rakovnickým trenérem: nechat na hřišti všechno.


Hodnocení trenéra (Radek Humr):

I přes dvě prohry hodnotím tento turnajový den pozitivně. Náš první turnaj ve vyšším výkonnostním koši a bylo to znát. Jak již ovšem bylo zmíněno, kluci (a holky) nebyli na turnaji do počtu a každého soupeře dokázali kvalitně potrápit a sehrát s ním vyrovnané utkání. Tento turnaj nám ukázal spoustu nedostatků na naší straně, které do budoucna musíme zlepšit. Každým turnajem jsme silnější a silnější a věřím, že do budoucna dokážeme být obávaným a kvalitním soupeřem.


Sestava: Dominik Koutecký (B), Samuel Cabal (C), Jaroslav Kopecký, Tomáš Ubl, Karolína Holopírková, Daniel Houba, Radim Štekl, Evelína Zrubcová
Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page