top of page

🦞Mladší žáci B - 1. ligové kolo🦞

Po dlouhé odmlce se naši mladší žáci “B“ vydali na námi tak milované florbalové hřiště, s vidinou zisku cenných herních zkušeností, a hlavně si připsat do tabulky první výhru této sezóny. V okleštěné sestavě, poznamenané hlavně nemocemi a zraněními, jsme se s našimi soupeři „porvali“ o body v nedaleké Novostrašecké hale BIOS.


FBC Rakovník B x Florbal Pro Beroun – Zdice 5:0


Kaňkou tohoto turnaje byla pozdní omluvenka berounského družstva, kdy se celý harmonogram turnaje musel posunout. Pro nás to znamenalo kontumaci utkání, a tak jsme si oklikou splnili náš cíl: připsat si první body do tabulky.


FBC Rakovník B x FBC Red Dragons Hořovice Balleri 2:4


Naše první zkouška ohněm byla proti Hořovicím. Tým, který nás doslova převyšoval po fyzické stránce. To náš tým nezastrašilo a již od začátku bylo jasné, že Hořovicím body zadarmo nedáme. Zejména v první polovině jsme proti soupeři vedli vyrovnanou partii a plody naší tvrdé práce jsme sklidili ve formě dvoubrankového vedení. V druhé polovině však nastal zlom, Hořovice rychle své manko dohnaly a díky naším chybám se poněkud smolně „draci“ dostali do vedení. Je nutné však podotknout, že se nám od poločasu smůla lepila na paty a mnohé šance na vyrovnání skončili odražené od brankové konstrukce. Naopak Hořovicím štěstí přálo a přidali jednu branku. Konec utkání se nesl ve znamení vyrovnaného boje, a hlavně skvělého výkonu brankáře Suchého. Tento zápas nám ukázal, že i když je před námi ještě spoustu práce, tak naší bojovností dokážeme konkurovat komukoli.


FBC Rakovník B x Eduino – Sadovka 3:12


Po krátké pauze jsme se na hřiště postavili proti týmu, který jasně dominoval celý turnaj. I přesto jsme po krásné individuální akci Jáchyma Rybáčka vedli 1:0. Pak ale přišla ledová sprcha ve formě několika rychlých gólů Sadovky a my jsme jenom zoufale hledali recept. Hráči začali zmatkovat, dělat zbytečné chyby, a to se také podepsalo na skóre. Světlou chvilkou pro nás byla poslední pětiminutovka, kdy jsme dokázali soupeře potrápit na jeho obranné polovině a vstřelit dvě branky. Tento zápas nám jenom potvrdil naše poznatky z prvního utkání, že je třeba zapracovat zejména v obranné fázi, i tak je třeba hráče pochválit, že se rvali až do poslední setiny zápasu.


Hodnocení trenéra (Štěpán Malý):

První zápas byl velice vyrovnaný, hráči stříleli byli důrazní, ale bohužel nám tam vůbec nic nepadlo. Druhá půlka zápasu šla úplně z kopce hráči si dali klapky přes oči a nic kromě balónku neviděli. Druhý zápas jsme nastoupili proti týmu který všechny válcoval, měli velké hráče, což oproti nám byla velká výhoda, ale jen tak jsme se nedaly, první branka byla zaznamenána námi a to při krásném úniku Jáchyma Rybáčka, který byl naší posilou z elévů. Bohužel se soupeři rozjeli a už jsme prohrávali, hráči si bohužel nedokázali držet své protihráče, tudíž jsme dostávali góly jeden za druhým. Bohužel jsme tentokrát neměli štěstí, ale určitě věřím, že příště vyhrajeme. Hráče musím pochválit za střelbu a chuť hrát.


Sestava:

Andrej Mydla, Jáchym Rybáček, Zbyněk Slabý, Jonáš Kejla, Evelína Zrubcová, Tobiáš Suchý (B)
Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

🦞Dorost - 11. ligové kolo🦞

Žalostná koncovka dorostu V sobotu 23.3.2024 se tým dorostu vydal na jedenácté ligové kolo do pražské haly v Kobylisích. Na rakovnické dorostence čekal lídr soutěže Tatran Střešovice a poslední tým ta

Comments


bottom of page