top of page

🦞Mladší žáci A - 1. ligové kolo🦞

Po dlouhé zápasové pauze se mladší žáci vydali až za Prahu do obce Čelákovice. Ve skromné městské hale jsme se vydali do boje o cenné body do tabulky a s touhou se dostat do zápasového tempa a nabrat zkušenosti do příštích utkání. Navazujíce na trend celého víkendu, jsme se sešli v oslabené sestavě, citelnou ztrátou pro nás byla zejména absence kapitána Tetura, jehož roli pro tento turnaj převzal Lukáš Gonda, který se své nové role ujal bravurně. I přes to byla v šatně pohodová nálada a hráči už napjatě vyhlíželi první zápas sezóny proti domácím Čelákovicím.


FBC Rakovník X Orka Čelákovice white 13:1


První zápas byl pro naše družstvo jednoznačnou záležitostí. Hráči poctivě plnili trenérem zadané pokyny, skvěle bránili, a hlavně skvěle útočili a za to byli odměněni vysokým počtem gólů a herní pohodou. Týmu nebylo co vytknout. Celé utkání se prakticky odehrálo na soupeřově obranné půli, což samo o sobě vypovídá o šikovnosti našich útočných řad, veškeré soupeřovy pokusy o to se z našeho tlaku vymanit, tvrdě narážely o pomyslnou zeď, postavenou našimi skvěle připravenými obránci. Z týmu opadl prvotní stres a psychicky jsme se připravili na další, náročnější utkání.


FBC Rakovník X ACEMA Sparta Praha GRAY 5:0


Stejně jak v sobotu u našich spoluhráčů v Novém Strašecí, tak i tento turnajový den byl poznamenán absencí jednoho z družstev. Černého Petra si tentokrát vytáhla Sparta a my se tak radovali ze tří bodů do tabulky a delší přípravy na další utkání.


FBC Rakovník X SK Dvojka Praha D 1:0


I přes to že jsme toto utkání vyhráli, výhra to byla spíš utrpená. Okem trenéra a diváků to byl asi náš nejhorší zápas turnaje. Nejdůležitějším faktorem tohoto utkání byly výborné obrany a trápící se útoky na obou stranách. Do zápasu jsme vstoupili vlažně, jakoby bez chuti vyhrát a nebýt místy neuvěřitelných zákroků brankáře Suchého, dávno bychom našeho soupeře dotahovali. Náš útok byl pomalý, nepřesný, opilý výhrou z předešlého utkání, k nerozeznání od prvního zápasu. Pak se ale náš útok po půli na chvíli zase našel, což přineslo jediný gól utkání. Zbytek zápasu se bohužel nesl na obou stranách ve stejném tempu jako jeho začátek, soupeř se zmohl k pár ne moc nebezpečným akcím, všechny zlikvidovala naše obrana, a divácká muka tak po dlouhých 20 minutách skončila.


FBC Rakovník X Sokol Benátky n/j 4:6


Po velmi krátké mezizápasové pauze jsme se postavili proti týmu z Benátek, jasnému favoritovi celého turnaje, který nebyl schopen najít vyrovnaného soupeře. Po poradě v šatně, kde jsme si vyčetli jak taktické chyby, tak i hlavně lenost v utkání minulém, jsme se na našeho soka v dalším utkání takticky připravili a namotivovali. Po úvodním hvizdu bylo hned jasné, že toto utkání bude pro rakovnické fanoušky infarktovou záležitostí. Benátky nás ze začátku převyšovali snad ve všem, v čem jde soupeře převyšovat. Než se hráči probrali, tak jsme z branky vytahovali třikrát míček. Po krátkém time outu, přišel ale nečekaný zlom. Na hřiště vstoupil úplně jiný tým, tým, který se o výhru bude rvát. Na branku Benátek se začala snášet střela za střelou, naše obrozená obrana soupeři nedovolila doslova nic a náš útok doteďka neporažený tým Benátek zavřel na jeho obranné polovině a přiblížil se k vytouženému vyrovnaní. Na začátku druhé poloviny utkání zoufalý soupeř začal faulovat, což nám přineslo výhodu v podobě přesilovky, kterou kapitán Gonda využil a rakovnická euforie se dala vážit a prodávat. Bohužel jsme se poté vrátili k starým pořádkům, nedůrazem v obraně jsme dostali tři branky a zápas začal vypadat bledě. To ale hráče paradoxně více nabudilo, soupeře začali znova tlačit a my jsme z toho vytěžili vytoužený gól. Zbytek utkání se nesl v duchu dobývání soupeřovy branky, nad kterou snad stál sám Bůh. Mnohé střelecké pokusy jen o kousek minuly brankovou čáru. I když jsme nakonec zápas prohráli, rozhodně se nemáme za co stydět.


Hodnocení trenéra (Radek Humr):

Tři výhry a jedna těsná prohra. Jsem z průběhu turnaje nadšený. Týmu však chybí srovnaná hlava v různých zápasových situacích. Naše temná chvilka turnaje vzešla právě z tohoto nedostatku. Ale i přes to jsem na hráče pyšný za výkon, který předvedli.

Sestava:

Jan Čermák (G), Tobiáš Suchý (B), Lukáš Gonda (C), Samuel Cabal, Ondřej Dobrý, Nela Vaňková, Nela Brotánková, Anděla Dykastová, Hynek Štercl, Šimon Pecka

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

🦞Dorost - 11. ligové kolo🦞

Žalostná koncovka dorostu V sobotu 23.3.2024 se tým dorostu vydal na jedenácté ligové kolo do pražské haly v Kobylisích. Na rakovnické dorostence čekal lídr soutěže Tatran Střešovice a poslední tým ta

Commenti


bottom of page