top of page

Dobrý výkon žen v Rokycanech

Své další ligové kolo odehrál i tým žen v Rokycanech. Čekaly na ně dva rozdílné zápasy, jelikož první soupeř je aktuálně na posledním místě a druhé střetnutí bylo proti týmu, které vede tabulku. Nicméně celý tým na toto kolo vyrazil s dávkou sebedůvěry a věřil v šestibodový zisk. FBK FatPipe Vosy Praha vs FBC Rakovník 1:6

(0:4, 1:1, 0:1) V minulém zápase ženy zvítězily a věřily si i dnes. Soupeř z Prahy má ve svém týmu sice šikovné hráčky, ovšem velkým trápením je pro ně malá základna, díky čemuž se schází na zápasy v malém počtu. Rakovník do zápasu vstoupil nejlépe, jak mohl, na soupeře nalítl a dostal se brzy do komfortního vedení. Ve druhé třetině přišel trochu útlum a hráčky Rakovníka se nechaly uspat hrou protihráček. Ovšem kromě jedné nešťastné branky soupeři nic nedovolily a naopak spoustu dalších šancí neproměnily. FBC Rakovník vs Wizards DDM Praha 10 2:3

(0:0, 0:2, 2:1) I přes to, že Wizards jsou aktuálně na prvním místě, na hřišti to rozhodně nebylo znát. Rakovník měl opět skvělý vstup do zápasu a soupeře přehrával. V první části rakovnické hráčky neproměnily spoustu tutových šancí. Konec první třetiny patřil Wizards a to samé se bohužel dalo říct o celé druhé třetině, kdy se navíc tým z Prahy dvakrát prosadil. V poslední třetině přišel zlomový okamžik zápasu. Po faulu na Rakovník, který rozhodčí neodpískal, Wizards již vedli o tři góly. Konec zápasu Rakovník přece jen zdramatizoval a dvěma góly se dostal na jednobrankový rozdíl. Během posledních dvou minut už bohužel srovnání nepřišlo a tak Rakovník odchází z tohoto zápasu bez bodu.

Slovo trenéra: „Z mého pohledu velký herní posun, kdy některé momenty měly opravdu oči. Myslím, že jsme ukázali, že v této lize můžeme porazit každého. Bohužel nás stále trápí koncovka a neproduktivita. Všechno to vychází z toho, že nám stále všechno dlouho trvá a nejsme schopni hru pomocí jednoduchých nahrávek zrychlit. Další věc je, že i přes stálé upozorňování, všechny naše střely míří hrozně vysoko, což je pro brankářky samozřejmě jednodušší na chytání a především ztrácíme možnost dorážet. Ale jinak velká pochvala pro všechny zúčastněné.“

Sestava: Třísková – Krausová, Holíková, Navrkalová, Lauberová – Kovářová, Nezbedová, Brabcová, Veverková, Procházková, Kejlová, Kubová

Trenér: Lukáš Pyskatý