top of page

🦞Ženy - 5. ligové kolo🦞

Ženy přes zlepšený výkon body domů neberou


V zasněženou ranní sobotu 25.11. rakovnické ženy vyráží do Kralup nad Vltavou, kde svedou boj o 3. a 4. bodový zisk letošní sezóny. Tentokrát se utkají s USK Slavia Liberec a “Céčkem” FAT PIPE Start98.


FBC Rakovník 3:5 USK Slavia Liberec


Rakovníka se stále nepouštějí nedobré začátky zápasů z předchozích kol a i tentokrát jako první skóruje soupeř. Rakovník však v žádném aspektu hry výrazněji nezaostává a předvádí statečný výkon. I druhý gól střílí tým hostů a situace rakovnických děvčat se o trochu komplikuje. Na výkonu to ale není znát a Rakovník se dále snaží předvádět svoji hru. Největší problém děvčatům způsobuje rychlé dostupování útočnic soupeřem při rozehrávce. I v tomto ohledu se Rakovník postupně zlepšuje a dvěma trefami úderné dvojice ve stylu “já na ségru, ségra na mě” Nezbedová - Kovářová vyrovnává. Na vyrovnání však brzy reaguje soupeř další trefou. Ve třetí třetině Rakovník ještě najde síly na další vyrovnání, ale definitivní odpor zlomí soupeřky dvěma góly 6, respektive 5 minut před koncem. Rakovník může rozhodně odejít ze zápasu se vztyčenou hlavou, neboť rozdíl oproti předchozímu kolu byl opravdu enormní.


FAT PIPE Start98 C 4:3 FBC Rakovník


Do dalšího zápasu vchází rakovnické bojovnice s ještě větší chutí vyhrát, což se projevuje i na úvodu zápasu. Rakovník po dlouhých pěti zápasech skóruje první a střelecký úspěch nalévá Rakovníku čerstvou krev do žil. Děvčata pokračují ve výborném bránění a stejně jako v prvním duelu blokují jeden pokus soupeře za druhým. Kaňkou na první třetině je pro FAT PIPE šťastně odražená střela, která na chvíli posouvá utkání zpět do vyrovnaného stavu. Rakovník však neskládá zbraně a za necelé dvě minuty znovu vede - 1:2. Druhá třetina se nese ve znamení soubojů ve středu hřiště a přináší přehlídku nepřesných dělostřeleckých pokusů na obou stranách. Zatímco pokusy na rakovnickou branku končí na tělech obětavých račic, ty rakovnické většinou končí vysoko nad brankou soupeře. Ve třetí třetině se rakovník po dalších velkých šancích dostává do dvougólového trháku a vyhlídky na vítězství dostávají čím dál reálnější obrysy. Vystřízlivění přichází po snížení na 2:3, kdy byla ve vlastním brankovišti faulována brankářka Rakovníka. Rozhodčí i soupeřky tento fakt nechal chladnými a drama je na světě. Ze dvou nepřehledných závarů Rakovník inkasuje v posledních dvou minutách ještě dvakrát a sen o výhře se definitivně rozplynul. Račice doplatily na neproměněné šance v průběhu druhé a třetí třeniny. 


I přes hořký a nepovedený konec je třeba děvčata pochválit. Způsob, jakým zlepšily svoji předvednou hru a s jakou vervou se popraly v podstatě s každou herní situací je opravdu úctyhodný. Pokud budou tímto stylem pokračovat, další výhry zcela jistě přijdou.


Foto z archivu:


Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

🦞Dorost - 11. ligové kolo🦞

Žalostná koncovka dorostu V sobotu 23.3.2024 se tým dorostu vydal na jedenácté ligové kolo do pražské haly v Kobylisích. Na rakovnické dorostence čekal lídr soutěže Tatran Střešovice a poslední tým ta

Comentários


bottom of page