top of page

🦞 Ženy - 5. ligové kolo 🦞

Rakovnické florbalistky nenavázaly na předchozí úspěšné kolo, do kterého nastoupily v obstojném počtu. Opět řešily početní problémy, tentokrát nemohly počítat s útočnicí Veverkovou, obránkyněmi Růžičkovou, Veronikou Kosovou či Stuchlíkovou, proto byly nuceny překopat formace.


FBC Rakovník – FBC Slavia Praha 1:4 (0:2/1:0/0:2)

Utkání připomínalo souboj Davida s Goliášem. Věhlasná Slavie se pyšnila hned několika lajnami, naopak na lavičce Rakovníka byla připravená jen jedna útočnice a obránkyně. Soupeři trvalo pouhých 24 vteřin, kdy po obtočení skóroval. Z inkasované branky se Rakovník sice oklepal a další větší příležitosti Slavie hasil již v zárodku, přesto červenobílé hráčky do přestávky skóre navýšily. Druhá třetina začala tlakem Rakovníka, dlouho však bez gólové radosti. Přeci jen se dočkaly snížení, když Kovářová svou střelu umístila přesně do růžku. V poslední části byla hra velmi vyrovnaná a dlouho Rakovník křesal naději ve vyrovnání. Přeci jen v závěru Slavie ukázala svoji sílu a dvěma zásahy potvrdila vítězství.


SK Florbal Benešov – FBC Rakovník 5:6 (1:3/3:0/1:2) - prodloužení (0:1)

Vzhledem k postavení v tabule Rakovník a skutečností, že Benešov měl pouze 6 hráček do pole, byl Rakovník mírným favoritem. Místo tradičního rychlého inkasování Navrkalová přesnou střelou otevřela skóre. Aktivita v úvodu třetiny postupem upadávala, až se Rakovník přizpůsobil hře soupeře, který srovnal. Během pouhé minuty Rakovník odskočil na dvoubrankový náskok. Druhé dějství se dařilo pouze Benešovu, který dokázal díky neuvěřitelné bojovnosti otočil skóre 4:3 ve svůj prospěch. V poslední třetině se hrálo o všechno. Kovářová dvěma zásahy strhla výsledek na stranu svého týmu. Zlomový byl závěr oslabení, ve kterém hráčky nepohlídaly osamocenou soupeřku a ta poslala utkání do samostatných nájezdů. Plusový bod si nakonec díky trefě Navrkalové a především stoprocentní úspěšnosti gólmanky Horáčkové připisuje Rakovník.

„Velkým kamenem úrazu u nás je absence hráček, která se občas vymyká kontrole. Přesto ale musím říct, že do každého zápasu jdeme na plno a necháme tam kus sebe. Tento turnajový den bych zhodnotila vcelku pozitivně, náš výkon odpovídá výsledku. Těžký zápas se Slávií jsme herně zvládly, naopak dobře rozehrané utkání s bojujícím Benešovem jsme hloupě nezvládly.“Horáčková – Navrkalová, Kasíková, Brabcová – Kovářová, Nezbedová, Holanová, Procházková

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

🦞Dorost - 11. ligové kolo🦞

Žalostná koncovka dorostu V sobotu 23.3.2024 se tým dorostu vydal na jedenácté ligové kolo do pražské haly v Kobylisích. Na rakovnické dorostence čekal lídr soutěže Tatran Střešovice a poslední tým ta

Hozzászólások


bottom of page