Florbal je zábava, pojď se bavit s námi!

Tour de Club

04.12.2016 16:31

Tour de club v Rakovníku
8.11.2016 měl florbalový klub FBC Rakovník tu čest přivítat na svém tréninku mladších žáků dva extraligové hráče Mladé Boleslavi Tomáše Nováka a Petra Kološe. S klukama přijela i metodička pro Střední Čechy Michaela Běhounová a koordinátorka pohybu pro Mladou Boleslav.

Projekt Tour de club pomáhá malým klubům po vzoru velkých klubů a nejnovějších světových trendů v rozvoji klubu a stylu trénování.

Po příjezdu metodičky Míši Běhanové proběhla rozprava o tom, jak FBC Rakovník funguje a jaké jsou jeho vize. Po přivítání Tomáše a Petra s cvičitelkou proběhlo doladění, jak trénink bude vypadat.
Po poradě se všichni návštěvníci sešli s rodiči a vysvětlili jim účel návštěvy.

Trénink byl proveden pro 27 hráčů a 4 brankáře a samozřejmě pro šest rakovnických trenérů.
Trénink byl rozdělen na několik částí, kdy v první části byla rozcvička na základě logických a rozhodovacích cvičení. Následovala pohybová cvičení na koordinaci pohybu a dynamický strečink.
Poté byli hráči rozděleni do 4 skupin a cvičili na malém prostoru různé typy techniky. Každé stanoviště bylo zaměřeno na určitou dovednost. Hráči procvičovali techniku kličky, otočky, vedení balonku a na druhé straně hráli zápas. Velmi přínosné pro rakovnické trenéry bylo vidět, jak úžasně a kvalitně jde zvládnout trénink ve 3 lidech s 32 hráči v tak malé tělocvičně, jakou 1.Zš je.
V poslední části tréninku hráči lehce posilovali své svalstvo a koordinaci pohybu na různých soutěžích ve dvojicích po vzoru cvičitelky.

To nejdůležitější, za co jsme rádi, bychom do tohoto článku sdělili závěrem. Kluci nás posvětili novým stylem trénování, který byl pochycen ve Skandinávii. Předali trenérům klubu cenné rady a zkušenosti, které posbírali v působení na reprezentační úrovni nebo jejich klubu.

Za klub FBC Rakovník ještě jednou děkujeme !

 

 

Kontakt

FBC RAKOVNÍK

fbc.rakovnik@seznam.cz

602 321 272 (předseda klubu)
608 948 399 (hlavní trenér, nábor)

Vyhledávání

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode